Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Przedmościu z wyróżnieniami za udział w finale ogólnopolskim. Laura Kurt i Szymon Kacała wykazali się znajomością Biblii.  

W Wyższym Seminarium Duchownym w Paradyżu odbył się finał pierwszej edycji Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Biblijnej: „Biblista Junior” dla szkół podstawowych. Wśród młodszych klas  do ścisłego finału w Paradyżu dostało się 66 osób z niemal każdego zakątka diecezji. W etapie gimnazjalnym o miano najlepszego znawcy biblii wzięło udział 46 osób.

– Jesteśmy zbudowani ogromnym odzewem, ale też przygotowaniem – wyjaśnia Wioletta Matunin, współorganizatorka i katechetka.

Konkurs to inicjatywa Katolickiego Stowarzyszenia uBIBLIJNIEni.pl.   W Komisji, oceniającej wiedzę juniorów zasiadał katecheta mgr Tomasz Królikowski, prezes stowarzyszenia „UBIBLIJNIENI” – ks. dr Andrzejem Maciejewskim i ks. dr Łukaszek Łaszkiewiczem

 – Chcieliśmy wypełnić pustą przestrzeń, ponieważ konkursu dla szkół podstawowych i gimnazjalnych na poziomie diecezjalnym do tej pory nie było – mówili organizatorzy. 

Laura Kurt i Szymon Kacała  uczniowie SP w Przedmościu wykazali się ogromną wiedzą. Jury nagrodziło ich znajomość Biblii.  Nagrody dla zwycięzców konkursu wręczył bp Paweł Socha i lubuska kurator Ewa Rawa.                                                                                

Zdjęcia: Urząd Gminy Głogów