Blisko 280 porcji marihuany zabezpieczyli głogowscy policjanci u 15 latka. Funkcjonariusze sprawdzają w jaki sposób doszło do transakcji i gdzie zostały zakupione środki odurzające, a także w jakim celu nastolatek miał przy sobie takie ilości. Sprawa zajmie się Sąd Rodzinny i Nieletnich w Głogowie.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego zwrócili uwagę na młodego chłopca przy ul. Piłsudskiego w Głogowie, który zachowywał się bardzo nerwowo.

– Mundurowi natychmiast przystąpili do działania, gdyż mieli przypuszczenia, że takie zachowanie może mieć związek z posiadaniem środków odurzających – mówi st. post. Agnieszka Kotwas p.o. oficera prasowego Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie. – Po chwili było już wiadomo, co było przyczyną takiego zachowania. 15 – latek mieszkaniec powiatu głogowskiego w plecaku miał schowane substancje zakazane. Funkcjonariusze zabezpieczyli blisko 280 porcji marihuany – dodaje policjantka.

Mundurowi szczegółowo ustalają, w jakich okolicznościach, skąd i od kogo zatrzymany miał zabronioną substancję przy sobie. Podejrzewają, że nieletni mógł nimi handlować. Policjanci przedstawili mu zarzut posiadania przy sobie znacznej ilości środków odurzających, a o jego losie zadecyduje sąd.

Sąd Rejonowy w Głogowie Wydział Rodzinny i Nieletnich zastosował środek zapobiegawczy w postaci umieszczenia nieletniego w Schronisku dla Nieletnich na okres 3 miesięcy.