Ponad 400 tys. zł będzie kosztowała inwestycja w pasie drogi wojewódzkiej  nr 329  na wysokości m. Jaczów gm. Jerzmanowa. Koszt inwestycji po połowie poniosą gmina i DSDiK. Remont  potrwa do 30 listopada. 

Przebudowa drogi wojewódzkiej nr 329 polegająca na budowie chodnika  w m. Jaczów wraz z przejściem dla pieszych  realizowana będzie w formule zaprojektuj i wybuduj. Gmina wraz z Województwem Dolnośląskim  w imieniu którego działa DSDiK sfinansują zadanie po połowie, czyli  50 % na 50%.  W ramach zadania planuje się 300 metrowy chodnik o szerokości 2 metrów, który  połączy dwie zatoki autobusowe w ciągu drogi wojewódzkiej nr 329.  Przed rozpoczęciem inwestycji urzędnicy muszą uregulować  stan własności rowu biegnącego wzdłuż drogi wojewódzkiej.  

– Nowy chodnik, oświetlenie solarne, azyl dla pieszych, odwodnienie drogi wykonane zostanie do końca roku formułą zaprojektuj i wybuduj przy założeniu, że wszystkie etapy prac pójdą zgodnie z planem – mówi   Agnieszka Żukowska z Urzędu Gminy w Jerzmanowej.

Inwestycja w  m. Jaczów ma poprawić bezpieczeństwo pieszych i zmotoryzowanych. Nie można ustalić precyzyjnie terminy zakończenia prac ze względu na proces dot. wywłaszczenia.

Zdjęcia: ANJA