10. Jubileuszowa edycja Festiwalu Reżyserii Filmowej odbędzie się w maju w Głogowie. Zaplanowano projekcie filmów i spotkania z reżyserami. O nagrodę Złotego Dzika powalczy siedmiu reżyserów.

Do Głogowa przyjadą między innymi Daniel Olbrychski,  Marian Opania, Joanna Brodzik Magdalena Boczarska, Jan Nowicki, Robert Więckiewicz, Piotr Gąsowski.  Aktorzy i reżyserzy odwiedzą nasze miasto w związku 10. Jubileuszową  edycją Festiwalu Reżyserii Filmowej, który potrwa od 13 do  18 maja. W czasie FRF będą projekcie filmów konkursowych i wiele imprez towarzyszących. Głogowianie po obejrzeniu filmów będą mogli spotkać się z aktorami i reżyserami.

Podczas tegorocznej edycji FRF wyłoniony zostanie najlepszy reżyser. W tym roku o nagrodę Złotego Dzika powalczy siedmiu reżyserów. Maria Sadowska reżyser filmu  „Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej”. Maciej Pieprzyca –  film „Jestem mordercą”,  „Ostatnia rodzina Jana Matuszyńskiego Pitbull i niebezpieczne kobiety film Patryka Vegi, „Zjednoczone stany miłości”  reżyser Tomasz Wasilewski,   Piotr Stasik „21 razy Nowy Jork” oraz Wołyń  film Wojciecha Smarzowskiego.   Jurorami konkursu będą Waldemar Krzystek, Sylwester Chęciński,  Janusz Majewski i Wojciech Wójcik.  Feliks Falk odbierze nagrodę za wybitne osiągnięcia w reżyserii filmowej.

Magdalena Boczarska i Piotr Gąsowski 13 maja o godz. 19 w MOK poprowadzą galę otwarcia festiwalu . Więcej szczegółów można znaleźć na stronie internetowej Festiwalu Reżyserii Filmowej. 

Podczas Festiwalu odbędą się także imprezy towarzyszące temu wydarzeniu. W MOK swoje prace zaprezentują m.in.  Marta Wróblewska Piotr Gajek, Jerzy Popiel i Barbara Popiel, Agnieszka Ruta, Agnieszka Karbowiak, Magdalena Ruta. Wystawa czynna do 18 maja. 

Bilety na wydarzenia artystyczne i bezpłatne wejściówki na filmy w ramach 10. Festiwalu Reżyserii Filmowej dostępne będą od 24 kwietnia w Biurze Obsługi Klienta MOK w Głogowie.

Zdjęcia: Urząd Miasta Głogów