Osiem kolorowych łóżeczek,  skaner do naczyń krwionośnych i dwie pompy infuzyjne trafiły na oddział pediatryczny głogowskiego szpitala. Ofiarodawcą świątecznego prezentu jest WOŚP.

Głogowski Szpital Powiatowy od wielu lat zabiega o pomoc w doposażeniu oddziałów w potrzebny sprzęt o wysokim standardzie. W tym roku prośby zostały wysłuchane i spełnione. WOŚP przed samymi świętami przesłała osiem kolorowych łóżeczek,  w tym cztery dla dzieci starszych i cztery dla maluszków.

– Łóżeczka regulowane  są elektrycznie, mają barierkami, istnieje możliwość  zmiany pozycji. W komplecie dostaliśmy także szafki  – mówi Ewa Todorov, rzecznik prasowy głogowskiego szpitala. – Łóżeczka dla niemowląt są inne, wyższe. To dla nas wielka niespodzianka, ale bardzo miła.

Skaner do naczyń krwionośnych oszczędzi maluchom bólu. Jest to aparat, który wykorzystywany będzie między innymi przez pielęgniarki. Pozwoli on na zlokalizowanie żył u noworodka i maluszka. Skorzystają z niego także starsi pacjenci.

– Zaoszczędzimy dzieciom bólu związanego z dożylnym wkłuciem – dodaje rzecznik szpitala. – Maluszki mają pulchne rączki i trudno jest znaleźć żyłkę, aby podać np. lek.

Bardzo ważnym aparatem są także pompy infuzyjne. Jest to taki przyrząd, który wykorzystywany będzie do ciągłego lub cyklicznego, bardzo dokładnego podawania leku. Aparat będzie można ustawić, tak aby maluszek lub inny chory w ustalonym czasie otrzymał odpowiednią dawkę leku.

Dyrekcja szpitala od wielu lat po każdej edycji WOŚP pisze pisma  prosząc o  przekazanie sprzętu na oddziały w głogowskim szpitalu.  W minionych latach placówka otrzymała z WOŚP między innymi 50 łóżek do Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczego oraz aparat do badania słuchu.

Zdjęcia: ANJA