Dzieci z Grochowic przygotowały się do Świąt Wielkiej Nocy. Kolorowe kraszanki będą ozdobą świątecznego stołu. 

Kilkanaścioro dzieci uczestniczyło w warsztatach tematycznie nawiązujących do zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Ciekawe i pożyteczne okazało się spotkanie z członkiniami zespołu folklorystycznego „Grochowiczanki”. Pod czujnym okiem pań,  dzieci wykonały piękne, kolorowe kraszanki. Jaja farbowano naturalnymi barwnikami. Dzieci poznały zasady kolorowania jajek. Każde dziecko wykonaną przez siebie kraszankę zabrało do domu.

– To jeden z wielu elementów przybliżających dzieciom życie na wsi ich przodków. Każdy uczestnik otrzymał także kolorowe puzzle z nadrukiem promocyjnym projektu – mówi Kamila Suchocka-Szperli z Urzędu Gminy w Kotli. – Czas na warsztatach wykorzystano również na malowanie m.in. wypalonych wytworów ceramicznych.

Spotkanie z zespołem folklorystycznym, farbowanie jaj, czy malowanie ceramiki  jest wynikiem realizowanego przez Stowarzyszenie Grochowice Zdrój projektu pn. „Życie w zagrodzie”. Projekt dofinansowany jest  ze środków Fundacji BGK z programu „Na dobry początek”. Koordynator projektu jest Barbara Kobiela

Zdjęcia: Urząd Gminy Kotla