Głogowski Szpital Powiatowy przygotowuje się do zagospodarowania pomieszczeń pod potrzeby Oddziału Intensywnej Terapii. Zakończenie prac planuje się w tym roku. 

Gmina Miejska w Głogowie na realizację zadań inwestycyjnych w szpitalu przekazała ponad 7 mln zł.   Środki te zostaną wykorzystane między innymi na zorganizowanie Oddziału Intensywnej Terapii. Obecnie trwają prace związane z przygotowaniem projektu.  Jak zapewnia prezes szpitala, to będzie bardzo szczegółowy projekt, bo i zadanie jest bardzo ważne.

– Projekt będzie podstawą do przygotowania specyfikacji i zorganizowania przetargu na wyłonienie wykonawcy  zadania – mówi Edward Schmidt, Prezes Zarządu Głogowskiego Szpitala Powiatowego.

Oddział Intensywnej Terapii mieścić się będzie na ostatnim piętrze budynku Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Kilka lat temu zakończono budowę  SOR-u, wyposażono także blok operacyjny. Przyszła kolej na zamknięcie inwestycji i urządzenie na miarę  XXI wieku Oddziału Intensywnej Terapii. Jak na razie  pomieszczenia przeznaczone na oddział są w stanie surowym.  Zarząd szpitala planuje zakończenie prac  jeszcze w tym roku.  Uroczyste oddanie oddziału mogłoby się odbyć w lutym z okazji  Światowego Dnia Chorego.

Na realizację zadań inwestycyjnych w szpitalu  Prezydent Głogowa przekazał ponad 7,2 mln zł.  Rafael Rokaszewicz, Prezydent Głogowa  oraz przedstawiciele Zarządu Głogowskiego Szpitala Powiatowego stosowną umowę podpisali w lutym w pomieszczeniach przeznaczonych na Oddział Intensywnej Terapii.   

Zdjęcie: ANJA