W maju dwie rodziny z Zofiówki zamieszkają w Potoczku w komunalnych mieszkaniach. Gmina  przed zasiedleniem lokale wyremontuje.

Dwie rodziny z Zofiówki, które w lutym straciły dach nad głową zamieszkają w Potoczku. Gmina na ich potrzeby przeznaczyła dwa mieszkania po około 50 m kw. każde.

– Rodziny wyraziły zgodę na przeprowadzkę do Potoczka – mówi Lesław Golba, Wójt Gminy Jerzmanowa. – Zanim jednak oddamy do użytkowania mieszkania komunalne musimy przeprowadzić remont.

Prace remontowe w obu mieszkaniach potrwają do końca maja.

Przypominamy iż w lutym podczas silnego wiatru zerwany został dach z domu w Zofiówce, gm. Jerzmanowa. Inspektor Nadzoru Budowlanego po przeprowadzonej kontroli nakazał właścicielom przeprowadzić remont domu i doprowadzić  budynek do stanu zgodnego z obowiązującymi przepisami techniczno- budowlanymi . Fachowcy po przeprowadzeniu wstępnej ekspertyzy ustalili, że budynek jest w bardzo złym stanie technicznym.  Koszty remontu domu oszacowana na 300-350 tys. zł. W związku z tak dużymi nakładami finansowymi, jedna z właścicielek podczas spotkania z wójtem powiedziała, że nie ma pieniędzy na remont. Wówczas wójt zaproponował mieszkania komunalne obu rodzinom. Nieznane są dalsze losy domu uszkodzonego podmuchem wiatru. 

Zdjęcia: ANJA