Po raz siódmy w Głogowie odbędzie się bieg, jedyny taki w Polsce, Cross Straceńców. To jest bieg dla każde. Kto nie boi się wyzwań może zgłosić się do organizatora.  Bieg w najbliższy weekend.

Tor motocrossu w Głogowie na Górkowie , to wyjątkowe miejsce. Wiedzą o tym uczestnicy Crossu Straceńców z lat ubiegłych. W 2016 roku w biegu wzięło udział ponad 1700 osób. Trasa przygotowana przez organizatora przebiega po pętlach i jest pełna wielu niespodziewanych, naturalnych przeszkód, rowów z wodą i błotem, stromych oraz piaszczystych podbiegów  i zbiegów. Widzowie niczym kibice na stadionie będą mogli przeżywać ciągłe emocje związane z rywalizacją uczestników biegu. Zapytaliśmy organizatora biegu, Jerzego Górskiego, co to jest Cross Straceńców?

– To idea biegu, który wyzwala motywację do walki, aby zmierzyć się z własnymi słabościami, zmierzyć się z naturą, pokonać strach i gwarantuje na mecie satysfakcję, radość oraz dumę – mówi Jerzy Górski, organizator Crossu Straceńców. Nagrodzony brązowym i srebrnym medalem za zasługi dla sportu.

Od 20 – 21 kwietnia w hotel Qubus otwarte będzie biuro zawodów.  Czynne od godz. 16 do 20. W pierwszy dzień crossu 22 kwietnia , sobota,  zawodnicy spotkają się o godz. 9 na Górkowie. W tym dniu zaplanowano między innymi Nordic Walking na 7 km oraz  sztafety dla uczniów szkół podstawowych, szkół gimnazjalnych, szkół ponadgimnazjalnych oraz dowolnych grup zorganizowanych bez limitu wiekowego – 6 x 1000 m.

W niedziele 23 kwietnia zaplanowano Bieg Małego Straceńca. Będą między innymi biegi elit , w których weźmie udział 30 najlepszych zawodników z MP. Zorganizowanie Crossu Straceńców było możliwe dzięki wsparciu wielu sponsorów, między innymi KGHM, Gminy Miejskiej Głogów, Gminy Kotla, Gminy Grębocice, SM Nadodrze, NTI, GPK-SUEZ.   

Zdjęcia: Organizator Crossu Straceńców