Jeśli interesuje Cię ekonomia  i  logistyka, czyli sztuka  organizacji przepływu i magazynowania towarów, przyjdź do nas w  “DNIU OTWARTYM” zachęcają uczniowie i pedagodzy z ekonomika.  24 kwietnia od godz. 10.30 do 14 wszyscy czekają na gimnazjalistów.  

Wybór szkoły jest bardzo ważny, ponieważ wpływa na dalsze losy młodego człowieka. Wielu z gimnazjalistów nie ma jeszcze sprecyzowanych planów. Dlatego też placówki oświatowe organizują drzwi otwarte, których celem jest zapoznanie z ofertą edukacyjną, wyposażeniem i kadrą pedagogiczną szkoły.  24 kwietnia w poniedziałek gimnazjalistów zaprasza ekonomik przy ul. Karola Miarki.

– Jako jedna z najlepszych szkół Głogowa, szkoła otwiera swoje podwójne podwoje – mówi Wojciech Janisio, Dyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych w Głogowie. – Zapraszamy do budynku warsztatów i budynku głównego. 

W budynku głównym przy ul. K. Miarki 1, każdy gimnazjalista będzie mógł  poczuć atmosferę szkoły i wziąć udział w przygotowanych mini konkursach językowych, pokibicować uczniom uczestniczącym w „Maratonie matematycznym”, połączonym  z akcją charytatywną na rzecz chorej koleżanki.

– Jako szkoła  promująca zasady sprawiedliwego handlu, zapraszamy do zaimprowizowanej  kawiarenki, gdzie zaprezentujemy  główne zasady  tej idei – mówi Wojciech Janisio. – Będzie można porozmawiać  z wolontariuszami Szkolnego Koła Caritas, a przede wszystkim  z uczniami i nauczycielami   o wymaganiach, które należy spełnić wybierając naszą szkołę, jako miejsce dalszego kształcenia.

W budynku warsztatów szkolnych na ul. Jedności Robotniczej 38, atrakcji adresowanych głównie dla kandydatów na hotelarzy i techników żywienia i usług gastronomicznych oraz kucharzy,  Branżowa Szkoła I stopnia nr 3), dostarczą m.in. nauczyciele  i uczniowie biorący udział w projekcie PO WER –  “Praktykujemy w Europie”

– Będzie można zobaczyć i skosztować smakołyków kuchni niemieckiej, przyjrzeć się praktycznemu wykorzystaniu nabytej wiedzy i umiejętności podczas edukacji w szkole oraz   wyjazdów zagranicznych, jak również staży zawodowych odbywających się w rzeczywistych miejscach pracy – mówi dyrektor placówki.

Zdjęcie: ANJA