Wyjątkowe wydarzenie muzyczne w Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Franciszka Liszta w Głogowie. Koncert dla wszystkich, bez względu na wiek.  Wspaniali wykonawcy i  atrakcyjne instrumenty. W repertuarze muzyka nie do końca poważna.

W najbliższy poniedziałek 24 kwietnia o godz. 18 w auli głogowskiej szkoły muzycznej odbędzie się kameralny koncert, który jest częścią V Lubuskiego Festiwalu Muzycznego.  Podczas koncertu wykonane zostaną utwory na skrzypce, instrumenty perkusyjne i harfę.  Uczestnicy koncertu będą mogli zobaczyć ciekawe instrumenty perkusyjne. Organizatorzy  Państwowa Szkoła Muzyczna i Stowarzyszenie Artystów „Zdolni do wszystkiego, przygotowali atrakcje dla najmłodszych widzów.  

– To będzie ciekawe muzyczne wydarzenie – mówi Agnieszka Berest, dyrektor szkoły muzycznej. –  Instrumenty perkusyjne, zapewniam, będą bardzo ciekawe. Jest to okazja do spotkania z instrumentami rzadko goszczącymi na scenach koncertowych Głogowa.

Najmłodsi widzowie będą mogli obejrzeć instrumenty z bliska, a także ich dotknąć. Organizatorzy twierdzą, że instrumenty perkusyjne będą niespodzianka, zaskoczeniem  dla wielu  uczestników koncertu.

Zdjęcia: Szkoła Muzyczna w Głogowie