Cztery nowe autokary po weekendzie ruszą w trasę. Będzie można w nich przewieźć wózek dziecięcy, wózek inwalidzki oraz rower. Niewidomym informacje napisane są alfabetem Breaille’a. Pojazdy mają klimatyzację.

Flota Komunikacji Miejskiej wzbogacona została o kolejne cztery nowe autobusy. Po uzupełnieniu dokumentacji autokary rusza w trasę. Będzie to możliwe po długim weekendzie.

– Autobusy marki Solaris New Urbino 12 są komfortowe, mają dużo zalet. Stawiamy na nowoczesność i komfort podróżnych. Zgodnie z obowiązującymi standardami autobusy wyposażone są w klimatyzację przestrzeni pasażerskiej  – mówi Anna Bryl, Wiceprezes Zarządu Spółki. – Stare autobusy sukcesywnie wycofujemy z tras.

Nowe autobusy są przeszklone, jest więcej szkła niż w starszych wersjach. Wewnątrz pojazdu swobodnie można będzie umieścić wózek dziecięcy, inwalidzki lub rower. Konstrukcja autobusu jest aluminiowa, jest zatem lżejsza w porównaniu do autobusów  starszej generacji. Silnik na olej napędowy, euro6 jest silnikiem ekonomicznym. W trosce o komfort osób niedowidzących na przycisku STOP umieszczono napisy alfabetem Breaille’a.  Klimatyzacja jest w całym autobusie.

Do 2018 roku komunikacja miejska wzbogaci się dodatkowo o 12 nowych autobusów. Stare autobusy wysłużone zostaną wyeliminowane z tras.