Sukiennice, podziemia kościoła Bożego Ciała, kościół św. Mikołaja oraz fosa miejska otworzyły swoje podwoje dla zwiedzających. Bezpłatnie można wejść także na wieżę ratuszową. Przez cały weekend można zwiedzać zabytki Głogowa.

Długi weekend zachęcił głogowian do zwiedzania miejsc związanych z historią miasta. Prawie dwie godziny z przewodnikiem, który bardzo ciekawie opowiadał o starych budowlach, chodzili po Starym Mieście. Nikt nie czuł się zmęczony, chociaż do pokonania było kilka kilometrów. Zwiedzanie przewodnik zaczął od sukiennic, następnie głogowianie swoje kroki skierowali do kościoła Bożego Ciała i do kościoła św. Mikołaja a na zakończenie zwiedzania przeszli do fosy miejskiej. 

– Nie miałam okazji zwiedzić sukiennic. Dzisiaj już to zrobiłam. Wstałam rano i z wnuczką przyszłyśmy na długi spacer. Uważam, że każdy głogowianin powinien poznać zabytki swojego miasta – mówi pani Zofia.

– Ruiny kościoła św. Mikołaja mnie zachwyciły – mówi Zbigniew Mytkowski. – To wspaniała architektura. Z zewnątrz wygląda wspaniale, wewnątrz trzeba to zagospodarować.  Wykorzystać tak jak kiedyś zapowiadano,  na miejsce wystaw.

Wśród zwiedzających był także pan Marek z dorosłym już synem.

– Nie chcieliśmy siedzieć w domu. Pogoda dopisała.  Zwiedzaliśmy już głogowskie zabytki. Za każdym razem przewodnik poszerza naszą wiedzę, ciągle czegoś nowego się dowiadujemy. Za rok, myślę, że za rok też przyjdę. Nie wiem czy tylko z synem.  Może cała rodzina da się namówić – mówi pan Marek.  

Podziemne obiekty można zwiedzać  jeszcze 3 maja.  Zbiórka zainteresowanych na Starym Mieście. Zwiedzanie rozpoczyna się o godz. 10 i trwa do godz. 12. W tym czasie przewodnik oprowadzi po sukiennicach,  bloku koszarowym, podziemiach kościoła Bożego Ciała, ruinach kościoła św. Mikołaja oraz fosie miejskiej, gdzie można zobaczyć paterny i kazamaty . O godz. 12-14 zwiedzanie tuneli kontrminowych w fosie. Zbiórka w fosie przy kazamacie. Godz. 14-16 zwiedzanie sukiennic, podziemi kościoła Bożego Ciała, wejście do kościoła św. Mikołaja, fosa miejska (paterny,kazamaty, blok koszarowy). Zbiórka  Rynek Starego Miasta.

Zdjęcia: ANJA