Ilość punktów karnych można sprawdzić w komisariacie policji lub przez Internet. Za zaświadczenie o ilości punktów trzeba zapłacić 17 zł. 

Każdy kierowca, który nie pamięta ile punktów karnych ma na swoim koncie może odwiedzić komendę policji lub za pomocą usługi sytemu CEPiK2.0, uzyskać dostęp do aktualnych danych z ewidencji kierowców naruszających przepisy ruchu drogowego. Można sprawdzić tylko swoje punkty karne. Sprawdzanie punktów karnych przez Internet wymaga od zainteresowanego założenia profilu zaufanego. Pozwala on potwierdzić tożsamość osoby, która ubiega się o informację.  Bezpłatnie informacji udzielają policjanci w komisariacie. Natomiast za zaświadczenie o liczbie punktów karnych, należy  zapłacić 17 zł.

– Każdy pamięta ile ma punktów karnych , ale dobrze że taka usługa jest możliwa , tak na wszelki wypadek – mówi Grzegorz, kierowca taksówki.

– Mam na minusie osiem punktów. Jechałem za szybko na wakacje w ubiegłym roku – mówi Sebastian, 38 letni głogowianin. – Z niecierpliwością czekam na czystą kartę. Stresują mnie te punkty.  Teraz jeżdżę z dozwoloną prędkością, bo nie chcę stracić prawka.

Zdjęcia: ANJA