Architekci przygotują dokumentację projektowo-kosztorysową na zabudowę przy ul. Książąt Oleśnickich i Żagańskich. Gmina planuje postawić blok mieszkalny.

Gmina Miejska w Głogowie podpisała już umowę z firmą z Poznania na opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysową na budowę budynku mieszkalnego, wielorodzinnego na osiedlu Piastów Śląskich w Głogowie wraz  z zagospodarowaniem terenu i niezbędną infrastrukturą oraz uzyskaniem decyzji pozwolenia na budowę dla zadania pn.: „Budowa budynku mieszkalnego z lokalami socjalnymi i komunalnymi”. Do 30 listopada dokumenty spłyną do Ratusza.

– Przy ul. Książąt Oleśnickich i Żagańskich przygotowujemy tereny pod potrzeby przyszłych inwestycji. Planujemy wybudować blok z mieszkaniami komunalnymi i socjalnymi   –  mówi Rafael Rokaszewicz, Prezydent Miasta Głogowa .- Natomiast półhektarową działkę przeznaczamy jako nasz wkład do BGK na budowę mieszkań w ramach rządowego programu Mieszkanie PLUS – dodaje prezydent. 

Na działce przeznaczonej na Mieszkania PLUS może powstać  blok z około 100 mieszkaniami. Na osiedlu Piastów Śląskich znajdują się także działki z przeznaczeniem na budowę w ramach Towarzystwa Budownictwa Społecznego. Za kilka lat bloki oddane zostaną do zasiedlenia. Kilkuset głogowian znajdzie tam swoje wymarzone M. 

– Mieszkam z rodzicami żony – mówi Wojciech Nowacki, 29-letni głogowianin. – Marzy nam się własne, małe mieszkanko. Niezbyt drogie. Chociaż oboje pracujemy mamy niewielki budżet . Liczymy na mieszkanie komunalne.

– Kilka tygodni temu wyszłam za mąż. Na razie mieszkamy z moimi rodzicami, ale planujemy kupić własne mieszkanie – mówi Hanna Kluszyńska, 26-letnia głogowianka.

Zdjęcia: ANJA