Głogowscy policjanci zatrzymali 21 –letniego doręczyciela pracującego w urzędzie pocztowym. Zabezpieczyli marihuanę i listy oraz przesyłki, których listonosz nie doręczył adresatom.

21-letni listonosz był  obserwowany przez policjantów wydziału Kryminalnego KPP w Głogowie. Mundurowi podejrzewali go o handel narkotykami. Po zatrzymaniu byłego doręczyciela, w trakcie przeszukiwania mieszkania i piwnicy ujawniono 25 gramami marihuany i  328 listów i przesyłek.

– Głogowianin oprócz zarzutu posiadania narkotyków usłyszał również zarzut ukrywania dokumentów. Za popełnione czyny grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności – mówi podinsp. Bogdan Kaleta, oficer prasowy KPP w Głogowie.

Mężczyzna pracował jako doręczyciel w urzędzie pocztowym. Porzucił jednak pracę i nie dostarczył adresatom 328 przesyłek. Policjanci zabezpieczyli wszystkie  przesyłki. Trafią one do adresatów.

– Były to głównie przesyłki urzędowe, min druki rozliczeń podatkowych PIT, wezwania itp. korespondencja. Przesyłki powinny trafić do adresatów już na przełomie marca i kwietnia – mówi podinsp. Bogdan Kaleta.

Głogowianin  usłyszał zarzut posiadania narkotyków, za który grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności. Natomiast za niedostarczenie przesyłek, oraz ich ukrywania być może skutkowało by to ich zniszczenie, byłemu listonoszowi grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.

Zdjęcia: KPP w Głogowie