Maturzyści w dobrych humorach

0
2696

W 8 głogowskich szkołach średnich rozpoczęły się matury. Dzisiaj niespełna 700 abiturientów pisało egzamin z języka polskiego, część podstawową i rozszerzoną. Jutro egzamin z matematyki. W tym roku jedna osoba w ekonomiku będzie zdawała język francuski.

Maturzyści z Zespołu Szkół Ekonomicznych i II LO uważają, że egzamin z języka polskiego w części podstawowej nie był trudny. Nawet, mówią, dość łatwy. Wychodząc z sali po trzech godzinach pisania egzaminu uśmiechali się i twierdzili, że nie jest źle.  Wielu z nich wybierało rozprawki, inni zajmowali się interpretacją wiersza.  

– Dzisiaj było nienajgorzej  – mówi jedna z maturzystek z ekonomika . – Nie wiem jak będzie dalej. Trochę się boję, że stres mnie zablokuje.

Wojciech Zabłocki z II LO zadowolony jest z dzisiejszego egzaminu. Jutro razem ze wszystkimi abiturientami zdaje egzamin z matematyki.

– Matematykę i fizykę wybrałem jako przedmioty dodatkowe, będę zdawał w zakresie podstawowym i rozszerzonym– mówi Wojciech Zabłocki .

Język polski, matematyka i język obcy  to przedmioty podstawowe na maturze. Na przedmioty dodatkowe abiturienci wybierają  najczęściej język polski, matematykę, język angielski, historię, WOS. W ekonomiku jedna z uczennic będzie zdawała egzamin z języka francuskiego.

Do matury przystąpiło 696 uczniów szkół średnich, w tym 10 osób z LO dla dorosłych. W tym roku egzamin dojrzałości zdają także uczniowie, którzy szkoły średnie ukończyli w ubiegłym roku.  Egzaminy maturalne potrwają do 26  maja. Pod koniec czerwca znane będą wyniki.

W maju, w czasie matur kwitną kasztany. W tym roku przyroda nie zawiodła. W parku na osiedlu Paulinów zakwitły kasztany. 

Zdjęcia: ANJA