Blok Koszarowy w Głogowie otrzyma dofinansowanie z ministerstwa. Środki przeznaczone zostaną na wykonanie ekspozycji i scenografię. 

 Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego kończy etap przyznawania środków na programy ministerialne. Rozpatrywane są odwołania od wyników pierwszych etapów konkursów. Mogły je złożyć podmioty, których projekty spełniły wymagania formalne i uzyskały co najmniej 50 punktów w ocenie komisji konkursowych.

– Miło mi przekazać, że w drugim etapie rozpatrywania wniosków pozytywną opinię, a więc również środki ministerialne, otrzymały dwa wspierane przeze mnie projekty z naszego regionu –  mówi Wojciech Zubowski, Poseł na Sejm RP. – Na razie jeszcze nieoficjalnie mogę poinformować, że kwotą 70 tysięcy złotych wsparto zadanie z programu „Infrastruktura Kultury”, jakim jest „Wykonanie ekspozycji i scenografii na potrzeby Bloku Koszarowego w Głogowie- Etap I”. Z prośbą o wsparcie tego projektu zwróciła się do mnie Gmina Miejska Głogów. Oficjalne są już natomiast dane na temat przyznania środków na remont jednego z obiektów sakralnych znajdujących się na terenie powiatu polkowickiego.

Zdjęcia: Biuro Posła Wojciecha Zubowskiego