Gmina Miejska w Głogowie w tym roku na infrastrukturę na osiedlu Piastów Śląskich zarezerwowała w budżecie 600 tys. zł. Powstanie nowa ulica i miejsca postojowe.

Parking przy ul. Bolesława Śmiałego i Jagiellońskiej zostanie wyremontowany. Powstaną tereny zielone, skwery. Duża przestrzeń między blokami mieszkalnymi  a boiskiem  zostanie zagospodarowana.  Powstanie także nowa ulica z miejscami parkingowymi na samochody osobowe i autobusy.

– To jest zadanie wieloletnie . Zaplanowano bardzo dużo zmian. Budujemy nową ulicę wraz z miejscami postojowymi,  duży parking także z miejscami dla autobusów – mówi Rafael Rokaszewicz, Prezydent Miasta Głogowa.

 Duża przestrzeń  między budynkami mieszkalnymi a boiskiem  zostanie zagospodarowana. Ze względu na bliskość obiektów Chrobrego zaplanowano między innymi parking na autobusy. 

– Dużo się dzieje – mówi Mikołaj Kujawski, mieszkaniec Głogowa. – Parkingów brakuje, to dobrze , że powstają.  Chociaż osiedle Piastów to nie centrum miasta, coraz więcej dobrych zmian. 

Zdjęcia: ANJA