Średni samochód ratowniczo gaśniczy zupełnie nowy trafił do OSP w Serbach.  Jest bardzo dobrze wyposażony.  Strażacy otrzymali auto z najwyższej półki, niewiele jest takich w powiecie. Przekazanie było bardzo uroczyste.

Osiemset tysięcy złotych kosztował nowy  samochód dla strażaków. 290 tysięcy  gmina przekazała z własnego budżetu. Brakujące pół miliona złotych dali sponsorzy. Dzisiaj podczas uroczystości przekazania samochodu wszyscy spotkali się na mszy świętej.  Po mszy , z kościoła w asyście orkiestry  przemaszerowali do remizy. Wśród gości zaproszonych byli między innymi  sponsorzy, oraz osoby wspierające  strażaków w urealnieniu marzeń.  Świadkami przekazania samochodu strażakom byli  między innymi strażacy z Głogowa, leśnicy, policja, Wojciech Zubowski Poseł na Sejm RP, Bożena Kowalczykowska Zastępca Prezydenta Miasta Głogowa, Jeremi Hołownia, Członek Zarządu Powiatu Głogowskiego, przedstawiciele KGHM, samorządowcy, dyrektorzy głogowskich zakładów pracy, przyjaciele i koledzy   oraz osoby, które od wielu lat wspierają ochotników z Serbów.  Wszyscy sponsorzy, oraz osoby zaangażowanie  w pozyskanie środków na nowe auto otrzymali  pamiątkowe odznaki.

– Dziękuję wszystkim, którzy wspierali mnie w działaniach – mówi Joanna Gniewosz, Wójt Gniny Głogów. – Dzięki życzliwym  ludziom udało się pokonać trudności i dzisiaj marzenia stały się rzeczywistością. Strażacy z OSP mają nowy samochód.  

Wójt Gminy zapewnia, że nie byłoby samochodu, gdyby nie wsparcie wielu ludzi i instytucji.  Między innymi Karola Skowrońskiego z Urzędu Miasta ,Piotra Durała Komendant PPSP w Głogowie, Komendanta Wojewódzkiego  PSP,  władz miasta Głogowa i Powiatu Głogowskiego, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, Fundacji KGHM Polska Miedź, Nadleśnictwa Głogów.

Zdjęcia: ANJA