Cztery głogowianki w wieku 22,19 i 17 lat podczas imprezy w okolicach tzw. Barbakanu nad Odrą pobiły koleżankę.  Grozi im kara do 4 i pół roku pozbawienia wolności.

Wszystkie osoby zatrzymane przez głogowskich funkcjonariuszy usłyszały zarzut pobicia 20 – latki  oraz nieudzielenia jej pomocy. Najstarsza z zatrzymanych ma 22 – lata. Najmłodsze to zaledwie 17 – latki.

Do zdarzenia doszło podczas imprezy na którą 20-latka udała się ze swoimi koleżankami w okolice tzw. Barbakanu nad Odrą. Tam została zaatakowana i pobita.

– Powodem miały być wcześniejsze animozje pomiędzy sprawczyniami a pobitą. Jej obrażenia to ogólne stłuczenia ciała i ukruszony ząb. Nie zagrażają one jej życiu – mówi podinsp. Bogdan Kaleta, oficer prasowy KPP w Głogowie.

O zdarzeniu policjanci zostali powiadomieni przez lekarza głogowskiego szpitala, gdzie pobita kobieta została przywieziona.  Wszystkie zatrzymane usłyszały zarzuty dokonania pobicia i nieudzielenia pomocy swojej ofierze, która straciła w wyniku pobicia przytomność. Za pobicie oraz nieudzielenie pomocy, grozi kara nawet do 4 i pół roku, pozbawienia wolności.

Zdjęcia: ANJA