Za kilka dni urząd miasta przystąpi do wymiany piasku w piaskownicach na miejskich placach zabaw.  Za 15 tys. zł zakupi 90 ton piasku z certyfikatem i bez certyfikatu. 

Bezpieczeństwo dzieci jest troską nie tylko rodziców ale i urzędników miasta. Place zabaw, ich wyposażenie, piaskownice są pod stałą kontrolą. Każdego roku specjalne firmy dokonują przeglądu placów zabaw.  Zgodnie z zaleceniami kontrolerów do 15 maja na wszystkich placach zabaw wymieniony zostanie piasek. Do piaskownic miasto zakupi 50 ton piasku z certyfikatem. Wymiana dokonywana jest  ze względów higienicznych i estetycznych oraz zaleceń Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

– Mam wielkie opory, aby pozwolić dzieciom na zabawę w piaskownicy– mówi Helena Życzkowska, mama trójki małych dzieci. – Po placu biegają psy. Wielu właścicieli nie pilnuje, gdzie się załatwiają. Jedna z piaskownic jest ogrodzona, ale to ogrodzenie ma tak wielkie szpary, że pies się przeciśnie. Uważam, że należy surowo karać takich właścicieli psów.

Urząd miasta zakupi także około 40 ton piasku bez certyfikatu. Taki piasek używany jest ze względu bezpieczeństwa pod urządzeniami zabawowymi oraz w miejscach wykorytowanych. Zalecenia wydaje firma przeprowadzająca coroczne kontrole Placów Zabaw. Całkowity koszt wymiany piasku wynosi około 15 tys. złotych. 

Zdjęcia: ANJA