Pokazy grup rekonstrukcyjnych,  tańce dworskie, szermierka, warsztaty taneczne  i wiele innych atrakcji czeka na zwiedzających muzeum w sobotę 20 maja. Tego dnia głogowskie muzeum będzie można zwiedzać od godziny 17 do 24.

Muzeum Archeologiczno – Historyczne w Głogowie kolejny już raz włącza się w akcję Europejska Noc Muzeów. W tym roku odbędzie się ona w sobotę 20 maja. Tradycyjnie już, oprócz wystaw, które na co dzień można oglądać w Muzeum Archeologiczno – Historycznym, nie zabraknie także wielu dodatkowych atrakcji. Na pewno jedną z nich będzie kolejna wystawa, która wpisuje się w obchody 50-lecia MAH. Nosi ona tytuł „Librarium z dawnego Głogowa”. Właśnie podczas Nocy Muzeów wystawa ta zostanie otwarta dla zwiedzających.

– Podczas tegorocznej Nocy Muzeów nie zabraknie także innych atrakcji – mówi Maciej Iżycki z Działu Organizacji Wystaw, Wydawnictw i Promocji głogowskiego muzeum. –   Podobnie jak w latach poprzednich odwiedzający muzeum będą mieli okazję podziwiać grupy rekonstrukcyjne. W tym roku zapraszamy na pokazy XVII-wiecznej szermierki. W ruch pójdą więc szable, szpady i rapiery. Podczas warsztatów będzie również okazja do krótkiej nauki fechtunku.

Dla tych, którym nie przypadnie do gustu szermierka, będą tańce. Na zamkowym dziedzińcu odbędą się bowiem pokazy tańca dworskiego z epoki renesansu. Podobnie jak w przypadku fechtunku, będzie możliwość wzięcia udziału w tanecznych warsztatach.

Zainteresowanych wojennymi i powojennymi losami zabytków, muzeum zaprasza  do Centrum Konferencyjno – Wystawienniczego. Od godziny 17 do 22 prezentowany będzie film  pt. „Muzeum utracone” przygotowany przez Narodowy Instytut Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów.

Współorganizatorem Nocy Muzeów w MAH jest Stowarzyszenie Przyjaciół Muzeum i Historii Miasta Głogowa. Przedsięwzięcie finansowo wsparła Gmina Głogów.

Zdjęcia: MAH Głogów