W Kotli inwestują w rozwój fizyczny uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum. Dzięki pozyskanym środkom prowadzone są dodatkowe zajęcia sportowo-rekreacyjne. Efekty już widać, drużyna chłopców zdobyła tytuł Mistrza Powiatu Głogowskiego w Mini Piłce Siatkowej.  

Gmina Kotla i Dolnośląska Federacja Sportu we Wrocławiu zainwestowały w rozwój fizyczny uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych. Dzięki środkom pozyskanym przez DFS  z Ministerstwa Sportu i Turystyki prowadzone są dodatkowe zajęcia sportowe i rekreacyjne w ramach Programu “Szkolny Klub Sportowy”.  Zajęcia cieszą się dużym zainteresowaniem. Prowadzone są  dwa razy w tygodniu i korzysta z nich 54 uczniów. 

– Dzieci bardzo chętnie przychodzą na te zajęcia, nie trzeba ich zachęcać. Poznają różne dyscypliny sportowe, ale najbardziej lubią układy taneczne z pomponami – mówi  Aleksandra Twardy,  opiekun grupy dziewcząt ze szkoły podstawowej.

– W marcu zdobyliśmy tytuł Mistrza Powiatu Głogowskiego w Mini Piłce Siatkowej Chłopców, a w półfinale wojewódzkim chłopcy zajęli 4 miejsce. Jest to nasz duży sukces, dlatego też szkolimy teraz piłkę ręczną. O innych dyscyplinach sportu też nie zapominamy, bo chłopcy chcą uczyć się wszystkiego  – mówi Lilla Sobolewska,  trener drużyny chłopców szkoły podstawowej .

Do końca listopada 2017 r. zostanie zrealizowanych łącznie 210 godzin zajęć. Zajęcia w porozumieniu Gminy Kotla i Dolnośląskiej Federacji Sportu we Wrocławiu prowadzone są przez nauczycieli wychowania fizycznego z danych szkół i opłacane są przez Dolnośląską Federację Sportu we Wrocławiu z dotacji pozyskanej z Ministerstwa Sportu i Turystyki.  Gmina Kotla udostępnia nieodpłatnie sale sportowe. Koszt udostępniania sal wraz ze sprzętem wynosi  7 749 zł.

Zdjęcia: Urząd Gminy Kotla