thumbnail of koncert w ruinach_A2_2 (3)

Miłośnicy muzyki Adama Pierończyka & Miroslava Vitousa będą mogli wysłuchać koncertu w ruinach kościoła św. Mikołaja. Muzycy światowej sławy przyjadą do Głogowa w czerwcu. Koncert odbędzie się pod patronatem Prezydenta Miasta Głogowa Rafaela Rokaszewicza.

Adam Pierończyk to czołowy polski muzyk jazzowy. Wielka gwiazda jazzowego świata. Znany jako jeden z „największych innowatorów w polskim jazzie”, koncertuje na całym świecie. Zdobył wiele nagród, w tym 12 nominacji oraz 2 główne nagrody “Fryderyk” jako „Jazzowy Muzyk Roku” oraz za „Jazzowy Album Roku”. Jedenaście razy został wybrany „Najlepszym Saksofonistą Sopranowym” według magazynu „Jazz Forum”. W latach 2004-2005 dyrektor artystyczny festiwali Jazz aux Oudayas i Jazz Au Chellah w Rabacie, stolicy Maroko oraz Sopot Jazz Festival w latach 2011-2015. Miroslav Vitous jeden z najwybitniejszych kontrabasistów muzyki jazzowej. Ten legendarny czeski muzyk w latach 60-tych otrzymał stypendium Berklee College of Music i wyemigrował do Stanów Zjednoczonych. Podbił tamtejszą scenę muzyczną – koncertował m.in. z muzykami takimi jak: Chick Corea, Miles Davis, Art Farmer, Stan Getz, Charlie Mariano, Jack De Johnette, John McLaughlin, Herbie Mann, Kenny Kirkland, Roy Haynes; współtworzył zespół Weather Report, wraz z Wayne’em Shorterem i Joe’em Zawinulem oraz wiele własnych projektów.

– Nie jestem zwolennikiem jazzu. Uważam jednak, że ruiny kościoła św. Mikołaja to dobre miejsce na koncerty niekoniecznie jazzowe- mówi Sebastian Rydzewski. – To jest szczególne miejsce. Myślę, że akustyka będzie super. Poczekam na koncert muzyki kameralnej.

– Chętnie wybiorę się na koncert – mówi Agnieszka Mioduszewska, pracownik biurowy.  – Jazz to moje klimaty. Wybiorę się z chłopakiem, chociaż on nie przepada za jazzem. Jestem ciekawa akustyki. To będzie miłe doświadczenie.

Zdjęcia: MOK