Mężczyzna poinformował policję o zamiarach samobójczych. Podczas interwencji zaatakował funkcjonariuszy. Uciekając uszkodził trzy pojazdy. 43-latek usłyszał już zarzuty. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Dwaj policjanci Wydziału Kryminalnego głogowskiej policji  starszy aspirant Sławomir Kopeć i młodszy aspirant Artur Sobczyński, interweniowali w miejscu gdzie miał przebywać 43 – latek. Mężczyzna wcześniej kontaktował się z oficerem dyżurnym KPP w Głogowie i informował o swoich zamiarach samobójczych. Policjanci zamierzali z nim  porozmawiać, udzielić pomocy i odwieść od zamiarów samobójczych.

– Mężczyzna na ich widok zareagował w sposób gwałtowny i nieobliczalny – mówi podinsp. Bogdan Kaleta, oficer prasowy KPP w Głogowie. – Ruszył gwałtownie swoim bmw. Aby zapobiec tragedii, jeden z policjantów, usiłując wyjąć kluczyk  ze stacyjki jego pojazdu, był cały czas zawieszony na drzwiach bmw. Było to działanie bardzo odważne ale i ryzykowne. Pojazd był w ruchu i uszkodził trzy inne samochody. Policjant upadł na chodnik ale wstał i kontynuował pościg. Wtedy 43-latek cofając chciał na niego wjechać.

Tylko refleks oraz szybkość pozwoliły policjantowi odskoczyć od nadjeżdżającego samochodu. Kierowca odjechał z miejsca zdarzenia. Policjanci zatrzymali go po tym jak na terenie powiatu polkowickiego jego pojazd z niewyjaśnionych jeszcze przyczyn wypadł z drogi i „dachowł”. Kierowca nie odniósł obrażeń. Był nietrzeźwy. Komendant Powiatowy Policji w Głogowie podinsp. Mariusz Bużdygan, nagrodził policjantów Wydziału Kryminalnego za działania jakie podjęli w celu udzielenia pomocy 43 – letniemu mężczyźnie. Mężczyzna natomiast usłyszał zarzuty czynnej napaści na policjantów oraz  uszkodzenia trzech pojazdów, na kwotę  12 tys. zł.  Kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwym oraz uporczywe nękania innej osoby jest zagrożone karą  do 10 lat pozbawienia wolności.

Zdjęcia: KPP w Głogowie