Rozpoczął się pierwszy etap zagospodarowania Parku Piastowskiego. W miejscu zarezerwowanym pod park survivalowy montowane są elementy parku linowego.

Podczas wakacji w Parku Piastowskim u zbiegu ulic Piastowskiej i Rudnowskiej będzie można spędzić aktywnie czas na świeżym powietrzu. Fachowcy zaczęli już montować elementy parku linowego, który  jest częścią składową parku survivalowego. Park linowy to system platform i lin rozciągniętych pomiędzy drzewami. Korzystać z niego będą zarówno dzieci jak i ich rodzice, osoby dorosłe. Docelowo w parku powstaną: całoroczny tor bobslejowy, Małpi gaj –  tory przeszkód,  trasy do biegania i nornic walking, tor rowerowy MTB, place zabaw dla dzieci, place zabaw dla dzieci do 3 lat, parking.

– Park linowy, to świetna zabawa – mówi Sebastian Mniszkowski, nastolatek z Głogowa. –  Wspinam się z kolegami na zaściankach. Lubię aktywnie spędzać czas. Mam zamiar zostać alpinistą, trening się przyda.

Park survivalowy jest pomysłem Prezydenta Miasta Głogowa, Rafaela Rokaszewicz, który jako Starosta Powiatu Głogowskiego zgłosił projekt do Budżetu Obywatelskiego. Cała inwestycja to koszt około 5 mln zł.   

Zdjęcia: Urząd Miasta Głogów