Gmina Kotla zachęca do spędzenia weekendu na trasach rowerowych. Promocja ścieżki „Leśna Dolina” i innych tras rowerowych odbyła się podczas I edycji Targów Rowerowych we Wrocławiu.

Gmina Kotla na Targach Rowerowych w ranach Dolnośląskiego Festiwalu Rowerowego promowała się wspólnie z Gminą Miejską Głogów i Powiatem Głogowskim. Stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem. Uczestnikom targów spodobały się ścieżki rowerowe wybudowane z dala od miejskiego hałasu. 

– Podczas targów zachęcaliśmy odwiedzających do skorzystania z prawie 40-kilometrowych ścieżek, które mamy na terenie naszej gminy. Trasa ta położona jest w lesie między Kulowem, Głogówkiem i Leśną Doliną – mówi Łukasz Horbatowki, Wójt Gminy Kotla.-   Odwiedzający byli zainteresowani infrastrukturą ścieżki i możliwością spędzenia weekendu w tym wyjątkowym pod względem przyrodniczym miejscu. Wyjątkowość naszej ścieżki “Leśna Dolina”, o której mówili także sami zainteresowani, jest jej położenie poza miejską aglomeracją, wśród lasów.

Urzędnicy snują już plany na przyszłoroczny Dolnośląski Festiwal Rowerowy. Być może będzie to odpowiedni moment, aby zachęcić do zwiedzania kolejnych ścieżek, które powstaną na terenie powiatu. Gmina Kotla planuje  bowiem wspólnie z Gminą Miejską Głogów i Gminą Głogów budowę międzygminnej ścieżki rowerowej po byłym torowisku na trasie Głogów – Grodziec Mały – Zabiele – Ceber- Chociemyśl – Kotla – Krążkówko – Kulów. W tym celu zostało już zawarte porozumienie i gminy planują ubiegać się o środki zewnętrzne na budowę ścieżki.

Dolnośląski Festiwal Rowerowy to pierwsza edycja święta rowerzystów i pasjonatów aktywnych form spędzania wolnego czasu. To połączenie imprezy wystawienniczej z kongresem rowerowym oraz atrakcjami sportowymi. Festiwal skierowany jest zarówno do osób, które uprawiają kolarstwo zawodowo, jak i amatorsko oraz do tych, którzy rower traktują jako formę wypoczynku, środek transportu, okazję do poznawania i odkrywania uroków tej bliższej i nieco dalszej okolicy.
Zdjęcia: UG Kotla