Głogowski Konkurs Papieski, odbył się tradycyjnie w ekonomiku. Najwięcej nagród otrzymali uczniowie ZPSW w Głogowie.  Wszyscy uczestnicy wykazali się wiedzą i talentem.

Konkurs Papieski adresowany jest  do młodzieży szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z całej Diecezji Zielonogórsko – Gorzowskiej i regionu. W tym roku hasło Głogowskiego Konkursu Papieskiego brzmiało: Jan Paweł II – Bądźcie świadkami miłosierdzia.

– Mamy nadzieję, że w czasach rodzących się antagonizmów, rowów i przepaści nauka Św. Jana Pawła II może wciąż być sposobem przerzucania mostów i budowania płaszczyzny porozumienia wokół wspólnych wartości – mówi Wojciech Janisio, Dyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych w Głogowie.

Do Głogowa z różnych stron diecezji przyjechało kilkadziesiąt osób. Komisja konkursowa nie miała łatwego zadania. Wszyscy uczestnicy wykazali się wiedzą i talentem.  Jurorzy musieli jednak wyłonić zwycięzców.  Spośród gimnazjalistów największą wiedzą wykazali się;  Wiktoria Dmytruk z Zespołu Szkół Gimnazjalnych nr 3 z Sulechowie zajęła 1 miejsce, Amelia Aniśkiewicz z Gimnazjum Publicznego w Lipinkach Łużyckich  uplasowała się na drugim miejscu a jej szkolny kolega  Szymon Delak zajął trzecie miejsce. W edycji plastycznej nagrodzono uczniów z Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczych w Głogowie: I miejsce zajął  Hubert Sadowski; II miejsce – Justyna Krzyżaniak  i III miejsce – Artur Łokciewicz  Wyróżnienie natomiast otrzymał  – Mirosław Łuczak.   W edycji literackiej  I miejsce zajęła Magdalena Walczak z Gimnazjum nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana z Głogowa. Najskuteczniejszym Katechetą został  Paweł Wardziak z Lipinek Łużyckich.

 – Dziękujemy finalistom i opiekunom z gimnazjów oraz wszystkim, którzy przyczynili się do przeprowadzenia kolejnej sesji Głogowskiego Konkursu Papieskiego  pod patronatem Jego Ekscelencji Biskupa Diecezjalnego, obecnie ks. dr. Tadeusz Lityńskiego – mówi Wojciech Janisio.

Kuria ufundowała nagrody dla wszystkich finalistów Metropolitalnego Konkursu Papieskiego. Wręczone zostały przez siostrę Marię z WNK.  Poseł na Sejm RP Ewa Drozd ufundowała nagrodę główną w konkursie plastycznym . Starosty Głogowskiego Jarosław Dudkowiak  był sponsorem  nagrody głównej w edycji literackiej. Prezydent Miasta Głogowa Rafael Rokaszewicz ufundował  nagrodę główną  dla najlepszego gimnazjalisty w Diecezji Zielonogórsko – Gorzowskiej.  Ks. kanonik Stanisław Brasse, proboszcz Parafii p.w. Św. Mikołaja w Głogowie był sponsorem nagrody dla najskuteczniejszego katechety.  Sponsorami nagród i poczęstunku byli także: Społem PSS w Głogowie, Księgarnia „Feniks” w Głogowie, Restauracja „Fortepiano” – Bartłomiej i Mateusz Krężel.  Organizatorkami konkursu z ramienia szkoły były Stefania Wiśniewska i Paulina Skibiszewska, wicedyrektor Małgorzata Gierczak i Kamila Szajnicka.

 Zdjęcia: ZSE w Głogowie