Od 1 czerwca autobus linii nr 52 dojeżdżał będzie do Jerzmanowej. Zmienią się godziny kursów. W wakacje autobus nie będzie kursował.

Zmiany mają poprawić komunikację między Głogowem a Jerzmanową, której mieszkańcy dojeżdżają do Głogowa  do pracy i szkół. Do pracy w Jerzmanowej np. do urzędu gminy dojeżdżają  mieszkańcy Głogowa. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców gminy Jerzmanowa i Głogowa  podjęto decyzję o wydłużeniu kursów linii nr 52. Autobus obecnie dojeżdża do Smardzowa. Od 1 czerwca jego trasa zostanie wydłużona o około 3,5 km, czyli do Jerzmanowej.  W związku z tym zmienią się  godziny kursów.

– Taka zmiana jest dla nas korzystna – mówi Karolina z Głogowa. – Większość ludzi dojeżdża do pracy samochodami, ja jednak nie mam auta. Zdana jestem na komunikację miejską. Czasem syn mnie zawozi i przywozi. Jeżdżę do Jerzmanowej, bo mam tam rodzinę.   

Odjazd autobusu z przystanku Plac Tysiąclecia nastąpi w godzinach 6:25, 14:40, 16 w dni robocze, a w soboty o 8:27. Z kolei z Jerzmanowej do Głogowa pojedziemy w godz. 7:11, 15:15, 16:55 w dni robocze i o 9 w soboty.

31 maja Komunikacja Miejska umieści nowe rozkłady jazdy na poszczególnych przystankach . Będą też dostępne na stronie internetowej Komunikacji Miejskiej w Głogowie (www.km.glogow.pl).

Należy jednak dodać, że linia 52 w okresie wakacji, tj. w dniach 26 czerwca–31 sierpnia nie będzie obsługiwana.

Zdjęcia: ANJA