Przy ulicy Keplera powstaje ciąg pieszo-rowerowy. Jest to kolejna taka inwestycja na terenie miasta. Do września potrwają prace.

Budowa ciągu pieszo-rowerowego wzdłuż ul. Keplera w Głogowie realizowana jest w ramach zadania pn.: „Budowa ciągów pieszo-rowerowych w Gminie Miejskiej Głogów w celu zmniejszenia ruchu zmotoryzowanego”  Wykonawcą inwestycji przy ul. Keplera jest Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowego z Głogowa, które to zadanie wykona za  444.000 zł. Przewidziany termin  zakończenia budowy chodnika i trasy rowerowej mija  29 września.

– Chcemy połączyć osiedla w mieście w jeden logiczny ciąg. Razem ze społecznym Zespołem ds. Infrastruktury Rowerowej pracujemy nad tym, by ten cel osiągnąć – mówi Rafael Rokaszewicz, Prezydent Miasta Głogowa. –  Obecnie budujemy ścieżki rowerowe np. przy ul. Keplera, wyznaczamy jej wzdłuż Kazimierza Wielkiego i dalej w kierunku ul. Królowej Jadwigi. Wybudowaliśmy już ścieżki w dwóch parkach – Południowym i przy os. Paulinów. Ścieżek przybywa. 

W Głogowie w ostatnich lat powstało kilka ścieżek rowerowych. Rowerem bezpiecznie można jeździć po ścieżkach na osiedlu Piastów Śląskich, w Parku Piastowskim, przy ul. Obrońców Pokoju i wielu innych ulicach w centrum miasta oraz  wzdłuż parku na Paulinowie. W tym roku powstanie jeszcze trasa rowerowa z Głogowa do Kulowa oraz wzdłuż ulicy Daszyńskiego. Z myślą o rowerzystach otwarto już kilka stacji napraw rowerów. Przy Marinie pasjonaci rowerowych wycieczek mogą wypożyczyć rower nawet na cały dzien.

 Zdjęcia: ANJA