Głogowski Szpital Powiatowy doczekał się nowoczesnego sprzętu. Od kilku dni 5 tonowy aparat jest już w budynku placówki. Pierwsze badania na nowym aparacie będą wykonywane już w  czerwcu.

Głogowska placówka zdrowotna od wielu lat zabiegała o rezonans magnetyczny. W tym roku  udało się go zakupić. Nowy aparat jest już w szpitalu.  Ustawienie rezonansu magnetycznego w szpitalu było dość skomplikowaną logistycznie operacją. Ważący prawie 5 ton aparat został przy pomocy specjalistycznego dźwigu przetransportowany z samochodu dostawczego na platformę transportową,  a potem do pracowni badań obrazowych szpitala. Dość dużym utrudnieniem dla ekipy montażowej były rosnące przy budynku drzewa i konieczność ich omijania.

– Niemiecka ekipa montażowa bardzo sprawnie rozmontowała, a później zmontowała elementy obudowy aparatu – mówi Ewa Todorov, rzecznik głogowskiego szpitala. –  Po zakończeniu montażu już na miejscu docelowym, rozpoczną się szkolenia dla personelu medycznego obsługującego aparat.

Na nowym aparacie pierwsi pacjenci badani będą w czerwcu.

Rezonans magnetyczny  to nowoczesny aparat, za pomocą którego dokonywane są bardzo dokładne badania przedstawiające przekroje narządów wewnętrznych człowieka we wszystkich płaszczyznach.