90. uczniów głogowskich szkół średnich uczestniczyło w zagranicznych praktykach w ramach programu Erasmus+.  Podszkolili język niemiecki i poznali zwyczaje kolegów . Powiat Głogowski na program pozyskał 200 tys. euro.

Młodzież z czterech szkół ponadgimnazjalnych , Zespołu Szkół Ekonomicznych, Zespołu Szkół im. Wyżykowskiego, Technikum na 6 „Przyrodnicze” oraz Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi, uczestniczyła w dwuletnim projekcie zagranicznych praktyk zawodowych prowadzonym przez Powiat Głogowski w ramach programu Erasmus +. Na realizację projektu praktyk dla 90-ciu osób, które odbywały się w Niemczech, Powiat Głogowski pozyskał ponad 200 tys. euro. 

Starosta Głogowski Jarosław Dudkowiak uczestników zagranicznych praktyk zaprosił do starostwa, na podsumowanie programu.  Młodzi ludzie dzielili się swoimi wrażeniami z czterotygodniowych pobytów na praktykach w niemieckich firmach oraz odebrali certyfikaty potwierdzające ich umiejętności. Realizowany projekt zakładał – oprócz samego praktycznego doskonalenia umiejętności zawodowych – doszkolenie z języka niemieckiego, szereg wycieczek i działań rekreacyjnych. Wyjeżdżający na praktyki otrzymywali również „kieszonkowe”.

Starosta, Jarosław Dudkowiak pogratulował młodzieży udanych praktyk zawodowych i pięknych prezentacji podsumowujących.  Przekazał również dobre informacje dla przyszłych uczniów szkół ponadgimnazjalnych. 

– Udało się pozyskać kolejne 150 tys. euro na kontynuowanie projektu – powiedział Jarosław Dudkowiak, Starosta Powiatu Głogowskiego.

Nabór do kolejnej edycji programu Erasmus+ w nowym roku szkolnym, we wrześniu.

Zdjęcia” Starostwo Powiatowe Głogów.