Chrobry Głogów pozyskał środki na modernizację infrastruktury sportowej. Ministerstwo Sportu i Turystyki  pozytywnie zaopiniowało wniosek obejmujący modernizację boiska na osiedlu Piastów Śląskich i  przyznało ponad 1.200 tys. zł.  

Środki przyznane przez ministerstwo wykorzystane zostaną na częściowe pokrycie kosztów istniejącego już budynku zaplecza piłkarskiego z szatniami, w czerwcu nastąpi oficjalne otwarcie tego zadania, oraz budowę boiska treningowo-rekreacyjnego ze zbiornikiem retencyjnym.  Na realizację zadania Chrobry pozyskał także środki z Urzędu Miasta. Gdyby nie finansowe wsparcie miasta,  spółka nie mogłaby ubiegać się o dofinansowanie z ministerstwa.  Zadanie  Chrobrego finansowane jest  w równych częściach przez miasto i ministerstwo.  Zatem przyznana dotacja w pięćdziesięciu procentach będzie zwrotna, Chrobry środki te  wykorzysta na kolejne zadania: na projekt dwóch boisk z trybunami, pełnowymiarowego spełniającego warunki licencji na rozgrywki czwartej ligi, boiska typu orlik oraz zbiornika retencyjnego.

– Połowa  dofinansowania przeznaczona zostanie na budynek zaplecza piłkarskiego z szatniami – mówi Emilia Szajowska, Prezes Chrobrego S.A. –  Druga część kwoty przeznaczona zostanie na budowę boiska treningowo-rekreacyjnego. Mamy już pozwolenie na budowę. Planujemy w tym roku rozpisać przetarg. Jeżeli w 2019 roku ze strony władz miasta będzie zapewnienie niezbędnych środków, to zwrócimy się do ministerstwa z kolejnym wnioskiem na II etap modernizacji bazy. Będziemy starali się kompleksowo zagospodarować teren na osiedlu Piastów Śląskich – dodaje prezes spółki.

Chrobry Głogów przy ul. Kazimierza Sprawiedliwego dysponuje małym stadionem z trybunami na 600 osób. Boisko piłkarskie z żywej trawy ma wymiar 94×62 m. Wykorzystywane jest w większości przez grupy młodzieżowe. Kompleks jest wyposażony w zaplecze sanitarno-szatniowe. Oficjalny odbiór tego zadania już w czerwcu. 

Zdjęcia:  ANJA, Chrobry Głogów