Głogów w gronie dziewięciu najlepszych samorządów w Polsce. Wyróżnienie na gali kongresu „Perły samorządu 2017” odebrał Prezydent Głogowa Rafael Rokaszewicz.

Organizatorem ogólnopolskiego kongresu  „Perły Samorządu 2017”  jest Dziennik Gazeta Prawna. Ideą rankingu jest wybór najlepszych prezydentów, burmistrzów i wójtów oraz gmin miejskich, miejsko-wiejskich, miast poniżej 100 tys. mieszkańców i miast powyżej 100 tys. mieszkańców. Prezydent Miasta Głogowa Rafel Rokaszewicz,  odebrał wyróżnienie w kategorii  Gmina Miejska do 100 tys. mieszkańców.  Gmina Miejska otrzymała już wyróżnienie w rankingu przygotowanym przez Gazetę Prawną „Perły Samorządu 2016”. W tym roku po raz kolejny Kapituła konkursu doceniła działania władz miasta. 

-Znaleźliśmy się w grupie kilku samorządów.  Wyróżnienie  jest dla nas nobilitacją. Daje satysfakcję. Wiemy, że kierunki, które obraliśmy są dobre i wpływają na rozwój naszego miasta  – mówi Rafael Rokaszewicz, Prezydent Miasta Głogowa. 

Ranking „Perły Samorządu ” , którego organizatorem jest Gazeta Prawna ma charakter przekrojowy. Kapituła konkursu  „Perły Samorządu 2017” kierowała się kilkoma kryteriami: jakość zarządzania, jakość usług publicznych, jakość przestrzeni i jakość kapitału społecznego.  Głogów znalazł się w gronie 9 najlepszych gmin w Polsce. Nagrody m.in. otrzymały: Świdnica, Legionowo, Nowy Sącz, Kędzierzyn Koźle, Kutno, Oświęcim, Sopot, Puławy.

Zdjęcie: Urząd Miasta Głogów