Olimpiada Wolontariatu i Festyn Charytatywny odbyły się w Gimnazjum nr 1. Dwanaście drużyn rywalizowało o główną nagrodę. Laureatem tegorocznej edycji zostało G2. Uczniowie, nagrodę przekazali na cel charytatywny. 

W tym roku wolontariusze z Gimnazjum nr 1 byli  organizatorem IX Głogowskiej  Olimpiady Wolontariatu.  Olimpiadę połączono z Festynem Charytatywnym, w trakcie którego zbierano środki na rehabilitację 3-letniej chorej dziewczynki.  W wydarzeniu tym  jak w wielu innych podobnych działaniach, udział wzięli między innymi uczniowie z Technikum nr 6 w Głogowie „Przyrodnicza” i  grupa Wolontariuszy z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Rywalizacja, dwunastu Wolontariackich Grup, przebiegała w radosnej atmosferze.

– Cieszy nas podwójnie udział i zabawa z innymi Wolontariuszami oraz fakt, że i my mogliśmy wspomóc akcję charytatywną uczniów Gimnazjum nr 1 – mówi Elżbieta Sawczak, dyrektorka Technikum  nr 6.  – Serdecznie dziękujemy Organizatorom Olimpiady, naszym Koleżankom i Koledze z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz Opiekunom Grupy, p. Joannie i p. Monice.  Opiekunem grupy Wolontariuszy z „Przyrodniczej ” była Pani Liliana Podwińska-Pedagog szkolny. Gratulujemy Zwycięzcom.

Gimnazjum nr 2 w tym roku zostało laureatem IX Głogowskiej Olimpiady Wolontariatu. Nagrodę zwycięzcom ufundowała Ewa Drozd, Poseł na Sejm RP.  Uczniowie z G2  przekazali ją na cel charytatywny.  

Zdjęcia: T nr 6 Głogów