„Skąd pochodzi moja rodzina” – konkurs na esej pod takim tytułem podsumowany został w głogowskim Muzeum Archeologiczno – Historycznym. I miejsce zajął Wojciech Murak z Gimnazjum w Radwanicach.  Uczniowie z Ciosańca zdobyli najwięcej nagród.

Pięcioro gimnazjalistów postanowiło zgłębić wiedzę na temat swoich przodków i stanęło w literackie i historyczne szranki. Szukając swoich korzeni stworzyli interesujące prace, które zachwyciły jury konkursowe. 

– Wszystkie nadesłane na konkurs prace okazały się niezwykle ciekawe. Jury oceniające eseje miało twardy orzech do zgryzienia – mówi Maciej Iżycki z głogowskiego muzeum.

Ostatecznie pierwsze miejsce w konkursie zajął Wojciech Murak z Gimnazjum w Radwanicach. Druga nagroda przypadła w udziale Konradowi Błaszakowi z Gimnazjum w Sławie. Trzecie miejsce w konkursie zajęła natomiast Wiktoria Hewusz z Zespołu Szkół w Ciosańcu. Jury wyróżniło również prace Anieli Nawracały z Zespołu Szkół w Ciosańcu oraz jej szkolnej koleżanki – Aleksandry Dudek.

Laureaci konkursu, oprócz nagród książkowych, otrzymali również zaproszenia do udziału w XVIII Letniej Akademii Kultury i Języka Polskiego.

Współorganizatorami konkursu na esej „Skąd pochodzi moja rodzina” były gimnazja w Ciosańcu, Sławie i Radwanicach.

Gratulacje  zwycięzcom złożyli Bożena Kowalczykowska, Zastępca Prezydenta Miasta Głogowa i Leszek Lenarczyk, Dyrektor MAH w Głogowie. 

Zdjęcia: MAH Głogów