Trzydzieści dwa lokale mieszkalne oddane zostaną do zasiedlenia w przyszłym roku. Towarzystwo Budownictwa Społecznego przystępuje do budowy bloku przy ul. Wojska Polskiego na terenach powojskowych.

Głogowska spółka TBS otrzymała kredyt na budowę nowego bloku nr 15. Bank Gospodarstwa Krajowego przekażę 2,3 mln zł. Urząd miasta postanowił dokapitalizować spółkę. Zarezerwowane w budżecie środki zostaną uruchomione. Radni podjęli decyzję o przekazaniu dla TBS 2,5 mln zł.  Pozwoli to spółce rozpocząć budowę pierwszego z czterech budynków na obszarze po jednostce wojskowej przy ul. Wojska Polskiego.  Prace ruszą niebawem, być może już w czerwcu.

– Po wielu zabiegach związanych z pozyskaniem środków możemy przystąpić do realizowania zadania – mówi Rafael Rokaszewicz, Prezydent Miasta Głogowa. – Pierwszy z czterech planowanych budynków powstanie w 2018 roku. Równolegle do tych prac, prowadzimy budowę łącznika ulic Sikorskiego i Wojska Polskiego. Cały obszar zostanie zagospodarowany.
Nowy budynek  TBP nr 15 będzie wielorodzinny i czterokondygnacyjny z poddaszem użytkowym. Powstaną w nim 32 mieszkania. Budynek wyposażony będzie w 4 klatki schodowe. W każdej z nich dostępnych będzie 8 mieszkań, po 2 na każdej kondygnacji. Zaprojektowano klasyczne rozkładowe mieszkania. Występować będą dwa warianty mieszkań : z wydzieloną kuchnią i  z aneksem kuchennym w pokoju dziennym. Mieszkania na 1 i 2 piętrzę będą miały balkony. Z pokoju dziennego mieszkań na parterze możliwe będzie wyjście bezpośrednio na zewnątrz budynku na przylegającą do niego zieleń. Budynek swoją formą nawiązywać będzie do dotychczasowej zabudowy tego miejsca tj. budynków koszarowych.

Zdjęcia: TBS Głogów