Po krótkim pościgu, policjanci zatrzymali 31 – letniego głogowianina, który włamał się do szafki na terenie jednej z głogowskich przychodni. Ukradł z niej pieniądze w kwocie 80 złotych. Pracownik przychodni pomógł w ujęciu sprawcy.

Kradzież  miała miejsce w godzinach porannych w szatni oddziału rehabilitacji. 31-latek włamał się do szafki, w której inny pacjent  przechowywał min. portfel z zawartością gotówki. Jeden z pacjentów wchodząc do szatni spłoszył  sprawcę, który zaczął uciekać zabierając ze sobą 80 złotych.  

– Pokrzywdzony zaalarmował obsługę przychodni. Natychmiast zawiadomiono policję. Za sprawcą wybiegł również jeden z pracowników przychodni. Mężczyzna w dużym stopniu przyczynił się do zatrzymania podejrzanego 31 – latka, wskazując go policjantom – mówi podinspektor Bogdan Kaleta, oficer prasowy KPP w Głogowie. – Funkcjonariusze dokonali zatrzymania jak się okazało dobrze już znanego w związku z podobnymi przestępstwami sprawcę.

Policjanci nie tylko odzyskali skradzione pieniądze. W toku wyjaśniania sprawy okazało się, że podejrzany już wcześniej był sprawcą włamań i kradzieży na terenie przychodni. Dopuścił się ich wcześniej trzykrotnie na przełomie maja i czerwca br. włamując się do szafek i kradnąc w sumie 250 złotych i dokonując licznych uszkodzeń. 31 – latek działał w warunkach recydywy.

– Policjanci po zatrzymaniu ujawnili przy nim narkotyki w postaci marihuany. Mężczyzna usłyszał nie tylko zarzuty kradzieży z włamaniem ale również posiadania narkotyków – mówi oficer prasowy.

Za kradzież z włamaniem grozi kara od roku nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Posiadanie narkotyków jest zagrożone karą do 3 lat pozbawienia wolności.

Zdjęcia: KPP w Głogowie