Do Głogowa w czerwcu przyjadą światowej sławy muzycy. Koncertować będą w muzeum, kościele Bożego Ciała, głogowskim ratuszu i w Kolegiacie. Okazją do zaprezentowania muzyki Telemanna jest 250 rocznic śmierci kompozytora związanego z ziemią lubuską.

W Muzeum Archeologiczno – Historycznym, wystąpi Michał Gondko, grający na lutni.  Będzie to jeden z koncertów zorganizowanych w Głogowie w ramach projektu Nasz Telemann. Koncert tego artysty  odbędzie się w sobotę 24 czerwca  o godzinie 22.

Wcześniej, o godz. 19.30 muzyka Georga Philippa Telemanna zabrzmi w kościele Bożego Ciała.  Wystąpi skrzypek Fredrik From wraz z orkiestrowym projektem Kore, którego jest także koncertmistrzem.

– W niedzielę 25 czerwca miłośnicy muzyki jednego z najpopularniejszych kompozytorów doby barku, będą mieli okazję wysłuchać dwóch koncertów – mówi Maciej Iżycki z głogowskiego muzeum. –  O godzinie 17 w głogowskim ratuszu wystąpi grająca na barokowych skrzypcach oraz violoncello da spalla – Jesenka Balic Zunic. Tego samego dnia artystka wraz z Fredrikiem Fromem oraz orkiestrą Kore wystąpi także  w Kolegiacie. Ten koncert rozpocznie się o godzinie 20.

Okazją do zaprezentowania muzyki Telemanna jest 250 rocznic śmierci kompozytora związanego z ziemią lubuską. Organizatorem koncertów pod wspólnym hasłem Nasz Telemann jest fundacja Canor. Współorganizatorami głogowskiej części przedsięwzięcia są  Gmina Miejska Głogów oraz Miejski Ośrodek Kultury.

Zdjęcia: MAH Głogów