Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Głogowie, jako jedni z nielicznych na Dolnym Śląsku w ramach służby patrolowej dysponują nie tylko klasycznymi patrolami zmotoryzowanymi czy pieszymi. Głogowska jednostka to również patrol wodny, patrole rowerowe oraz motocyklowe.

Głogowscy policjanci  w swojej pracy patrolowej wykorzystują, motorówkę,  motory, samochody i rowery. Motorówka wykorzystywana jest w miesiącach letnich, gdy nad Odrą robi się większy ruch, ze względu na sezon wakacyjny. Patrol pełniący służbę na Odrze  wyposażony jest w nowoczesną motorówkę Parker Sporits 650. Policjanci patrolują 50 kilometrowy odcinek rzeki, zapewniają bezpieczeństwo zarówno na samej wodzie jak i na terenach przyległych.

–  Jest to szczególnie ważne od momentu uruchomienia nowoczesnej Mariny na terenie miasta co łączy się z coraz większą popularnością Odry jako szlaku wodnego – mówi podinsp. Bogdan Kaleta, oficer prasowy KPP w Głogowie.

Patrole rowerowe ze względu na swoją specyfikę, możemy spotkać głównie na terenach zielonych, w parkach oraz na szlakach rowerowych. Wszędzie tam gdzie tradycyjny patrol miałby utrudnione zadanie w swojej działalności. Patrole motocyklowe uzupełniają tradycyjne patrole ruchu drogowe, zapewniając policjantom większą manewrowość zwłaszcza w okresach intensywnego ruchu drogowego oraz sytuacjach utrudnień drogowych. Patrole samochodowe, widzimy na naszych ulicach o każdej porze roku , dnia i nocy.

– Świadomość, że policja jest tak dobrze wyposażona daje nam poczucie bezpieczeństwa. Często widuję patrole samochodowe i na piechotkę  – mówi Henryka Pieńkowska. –  Kiedyś widywałam także policjantów z psami, ale od jakiegoś czasu nie mam okazji ich spotkać.  Na rowerach też jeszcze nie widziałam. Nie bywam często w parkach.

 – Policjantów patrolujących Odrę widuję dość często w sezonie wakacyjnym – mówi Sebastian Longin. – Wędkuję nad wodą.

Zdjęcia: KPP w Głogowie