Sześć jednostek ochotniczych straży pożarnych z Gminy Głogów uczestniczyło w zawodach strażackich.  Do rywalizacji przystąpili także najmłodsi druhowie i druhny.

Na boisku w Ruszowicach kilkanaście drużyn rywalizowało ze sobą w różnych konkurencjach. W zawodach udział wzięli także najmniejsi druhowie i druhny z jednostek OSP.  Na zawody każda jednostka ochotniczej straży przyjechała samochodami. Najwięcej zainteresowania wzbudził Maniuś, nowe auto strażaków z Serbów.  Ochotnicy nie kryli zadowolenia z posiadania tak dobrze wyposażonego auta. Chętnie pokazywali jak jest wyposażony w kabinie i jaki dodatkowe urządzenia posiada.  Jeremi Hołownia, Członek Zarządu Powiatu Głogowskiego w towarzystwie Joanny Gniewosz, Wójta Gminy Głogów obejrzał wszystkie samochody strażaków ochotników. Nie krył zainteresowania nowoczesnym autem strażaków z Serbów.

– Każdej jednostce przydałoby się takie nowoczesne, dobrze wyposażone  auto – mówi Joanna Gniewosz, Wójt Gminy Głogów. – Jesteśmy bardzo zadowoleni, że  jak na razie strażacy z Serbów mają  samochód i uzbrojenie na najwyższym poziomie. Na zakup samochodu pozyskaliśmy środki zewnętrzne. 

Organizatorzy zawodów zapewnili wiele atrakcji. Poza rywalizacją drużyn jednostek OSP przewidziano były także musztra  młodzieżowych drużyn pożarniczych.   Po zawodach rozpoczął się festyn z wieloma atrakcjami dla każdego uczestnika. Organizatorzy przygotowali mnóstwo niespodzianek także dla dzieci,  miedzy innymi zajęcia z animatorami i różnego rodzaju zabawy.

Zdjęcia: ANJA