Dwa domy dziecka o charakterze rodzinnym powstaną w Głogowie.  Mieszkać w nich będzie po 14 wychowanków. Dom przy ul. Lipowej zostanie zlikwidowany.

W Starostwie Powiatowym w Głogowie złożone zostały wnioski na rozbiórkę obiektów znajdujących się na terenach przeznaczonych na nowe domy dziecka przy ul. Folwarcznej i Spadzistej.  Wniosek o dofinansowanie  budowy przekazano do Urzędu Marszałkowskiego. Czeka na rozstrzygniecie naboru w ramach programu, z którego można otrzymać dofinansowanie do 85% wartości zadania. Budowa domów dziecka , wyposażenie i rozbiórka istniejących obiektów to koszt około 2.600 tys. zł. W każdym nowym domu dziecka o charakterze rodzinnym zamieszka 14 wychowanków, plus opiekunowie.

– Od początku kadencji naszą intencją jest likwidacja domu dziecka przy ulicy Lipowej i budowa domów dziecka o charakterze rodzinnym,  w których zamieszka  po 14 wychowanków  –mówi Wojciech Borecki, Wicestarosta Powiatu Głogowskiego. – Taka forma 14 miejscowych domów dziecka sprawdza nam się bardzo dobrze  pod względem wychowawczym, opiekuńczym i ekonomicznym.

W nowych domach o charakterze rodzinnym zamieszkają wychowankowie z Domu Dziecka przy ul. Lipowej.  Po przeprowadzce dzieci do nowego domu  budynek przy ul. Lipowej zostanie wystawiony na sprzedaż.

Dom dziecka o charakterze rodzinnym już od kilku lat funkcjonuje w Głogowie przy ul. Generała Maczka. Wzorcowo prowadzona placówka znalazła uznanie nie tylko w naszym powiecie. Przedstawiciele innych samorządów odwiedzających głogowską placówkę byli  pozytywnie zaskoczeni. Podobał się im budynek, jego umiejscowienie, zagospodarowanie oraz zasady na jakich funkcjonuje.