Buszujący w zbożu, latające gołąbki, wyścigi sołtysów i siłacze to tylko nieliczne konkurencje rozegrane podczas tegorocznego Turnieju Wsi o Puchar Wójta Gminy Żukowice. W Turnieju udział wzięło osiem sołectw. I miejsce zdobyła drużyna z Zabłocia.

Od 4 do 8 osób liczyły drużyny biorące udział w Turnieju. Zawodnicy wykazali się sprytem, wiedzą, wytrzymałością, szybkością i wielu wielu innymi umiejętnościami.  Rozegrano kilka konkurencji między innymi: buszujący w zbożu, latające gołąbki, wyścigi sołtysów i siłacze.  Nad prawidłowym przebiegiem konkurencji czuwało jury, które to ostatecznie podejmowało decyzję o klasyfikacji.

– Zawody, to przede wszystkim idea dobrej zabawy i integracja naszych mieszkańców, choć rywalizacja była bardzo zacięta – mówi Krzysztof Wołoszyn, Wójt Gminy Żukowice.

I miejsce w Turnieju Wsi o Puchar Wójta Gminy Żukowice zajęło sołectwo z Zabłocia, II miejsce Szczepów, trzecie miejsce Bukwica. Drużyny z Nielubi, Czernej, Dankowic, Glinicy i Kłody uplasowały się na czwartym miejscu. Po rozgrywkach wszyscy uczestnicy Turnieju mogli posilić się, organizatorzy bowiem zapewnili stoiska gastronomiczne ze smakołykami. Dzieciom zapewniono wiele atrakcji. Nikt się nie nudził, każdy znalazł coś interesującego i smacznego. Po turnieju wszyscy bawili się wyśmienicie przy muzyce. 

Zdjęcia: UG Żukowice