W  tym tygodniu, w sobotę rozpoczyna się cykl wakacyjnych rowerowych podróży po Ziemi Głogowskiej. Starosta zachęca rodziny  do wypadów za miasto.

Pierwsza  rowerowa podróż już w sobotę 17 czerwca. O godz. 14 przy Marinie zbiórka wszystkich chętnych.  Starostwo proponuje na rozpoczęcie sezonu 24-kilometrową wycieczkę na trasie nazwanej „Rodzinna rekreacja wokół Leśnej Doliny”. 

– Przygotowaliśmy 12 tras, które pozwolą w kolejnych letnich tygodniach odkrywać uroki naszego powiatu, poznawać miejsca szczególnie ciekawe, delektować się pięknem przyrody, docierać do zabytków, które ukryte są przed naszym wzrokiem kiedy podróżujemy samochodem – mówi Jarosław Dudkowiak, Starosta Powiatu Głogowskiego.

Każda z przygotowanych przez powiat propozycji jest nieco inna.  Uwzględniono, wyznaczając trasę,  miedzy innymi  przygotowanie i siły rowerzystów.  Część z tras jest niezbyt trudna na  rodzinne przejażdżki. Inne przygotowano dla bardziej wymagających turystów. Trasy będą dłuższe.  

 – Każdy powinien znaleźć w czasie letniego odpoczynku wyjazd, który będzie mu odpowiadał. Serdecznie zapraszam – powiedział Jarosław Dudkowiak.

Zdjęcia: Starostwo Powiatowe w Głogowie