Spotkanie pokoleń w Domu nad strumykiem. Dzieci i seniorzy wspólnie się bawili. Lody i pyszne bułeczki na pożegnanie przed wakacjami.

Wiele atrakcji czekało na uczestników Dnia Rodziny w Domu nad Strumykiem. Dzieci z rodzicami i seniorzy bawili się świetnie. Było mnóstwo atrakcji i pyszny poczęstunek. Seniorzy przygotowali przedstawienie dla dzieci , a dzieci wystąpiły ze swoim programem przed seniorami.   W tym roku artyści z Klubu Seniora „Dom nad strumykiem” przygotowali „Królewnę Śmieszkę”. W latach ubiegłych były to m.in.”Czerwony Kapturek”, „Piękna i bestia”.  Dzieci z Przedszkola Nr 5 zatańczyły piękny tęczowy taniec, a dzieci z Przedszkola Niepublicznego „Promyk” zaśpiewały piosenki o rodzinie. Ada Szczurowska wnuczka jednej z naszych seniorek przygotowała układy taneczne i zaprezentowała je publiczności. Część artystyczną dopełnili seniorzy z zespołu „Kalifornia Blue” oraz zespołu „Złoty Wiek”. Uroczystość zakończyła się wspólną biesiadą i śpiewami. II część Dnia Rodziny wypełniły dzieci ze żłobka oraz ich rodziny. Były dmuchańce, wielkie mydlane bańki, malowanie buzi, zabawy przy muzyce i z Tygryskiem „Chrobrego”

– Dzień Rodziny w Domu nad strumykiem  jest imprezą o wieloletniej tradycji. Pracownicy domu starają się nie dzielić uroczystości na Dzień Mamy, Taty czy Dziecka, chociaż zawsze pamiętają o tych świętach – mówi Elżbieta Ruszkowska, dyrektorka placówki. –   Każdego roku  podczas Dnia Rodziny spotykają się pokolenia naszych podopiecznych oraz zaproszeni goście z Domu Dziennego Pobytu „Cicha Przystań”  i Domu Pomocy Społecznej „Magnolia”.  Na ten dzień pieczemy przepyszne bułeczki drożdżowe, są lody i mnóstwo dobrej zabawy. W taki sposób zawsze żegnamy się przed wakacjami z naszymi podopiecznymi.

 

Zdjęcia

: Dom nad strumykiem