Młodszy aspirant Barbara Szyrner zdobyła puchar Mistrzostw Polski Policji w Triathlonie. Komendant Powiatowy Policji w Głogowie, podinsp. Mariusz Bużdygan złożył funkcjonariuszce gratulacje.

W Gminie Mietków, odbyły się Mistrzostwa Polski Policjantów w Triathlonie na dystansie ¼  Ironman. Wystartowała w nich policjantka z Głogowa, mł. aspirant Barbara Szyrner. Pierwszy etap obejmował 950 m pływania. Następnie startujący pokonywali rowerem wymagającą trasę o długości 45 km. Ostatnim etapem walki o medale pozostał bieg na dystansie 10,5 km. W upalnej pogodzie głogowianka nie dała się wyprzedzić innym przeciwniczkom  i na mecie była pierwsza.

– Mł. asp. Barbara Szyrner na co dzień pracuje w Wydziale dw. z PG KPP Głogów – mówi podinspektor Bogdan Kaleta , oficer prasowy KPP w Głogowie. –  Do triatlonu powróciła po wielu latach przerwy. Wcześniej wielokrotnie była Mistrzynią Polski w swojej kategorii wiekowej oraz reprezentowała Polskę na Mistrzostwach Europy. Najwierniejszymi kibicami Basi jest mąż Sebastian oraz dwójka synów.

Barbara Szyrner została Mistrzynią Polski policjantek  w kategorii IPA  oraz Mistrzynią Polski policjantek w swojej kategorii K30 a w kategorii Open była druga. Czas głogowskiej policjantki to 2:41:09 

– Na mecie zmęczona ale szczęśliwa powiedziała, iż jest dumna z siebie, do zawodów przygotowywała się zaledwie przez dwa miesiące wykonując 6-7 treningów tygodniowo. Życzymy naszej mistrzyni wytrwałości i kolejnych zwycięstw – powiedział oficer prasowy KPP w Głogowie.

Zdjęcia: KPP w Głogowie