Samochody po wiadukcie za miejscowością Jakubów, jadąc  w stronę krajowej trójki,  będą mogły przejechać prawdopodobnie czerwcu.  Kierowcy na otwarcie budowli czekają z niecierpliwością. 

Przejazd po drodze ułożonej z płyt, które już się wykruszyły i zniszczyły jest utrudnieniem dla wielu kierowców.  Obserwują postęp prac na wiadukcie i mają nadzieję, że termin otwarcia budowli nastąpi niebawem.

– Wiadukt jest elementem dużej inwestycji. Dla nas, mieszkańców ościennych miejscowości jest waży. Gdy zostanie otwarty będziemy po nim jeździć do pracy.  Po nierównych płytach nie jeździ się komfortowo, chociaż to nie jest duży odcinek drogi – mówi Sebastian z Radwanic.  

– Trasę z Głogowa do krajowej trójki pokonuje często.  Gdy dojeżdżam do drogi z płyt od razu zwalniam i jadę 20. Źle się jedzie, mam wrażenie że zawieszenie ucierpiało na tych wybojach – mówi Zenon, kierowca busa. – Mam prośbę do drogowców … pośpieszcie się z otwarciem wiaduktu. 

Procedura otwarcia wiaduktu dla ruchu kołowego już ruszyła. Pismo w tej sprawie zostało wysłane. Drogowcy czekają na odbiór wykonanego zadania. Prawdopodobnie  w czerwcu wiadukt zostanie otwarty.  

Zdjęcia: ANJA