Funkcjonariusze głogowskiej komendy, przedstawiciele władz samorządowych miasta i instytucji miejskich, spotkali się z mieszkańcami osiedli: Śródmieście, Stare Miasto, Przemysłowe, Ostrów Tumski w ramach debaty społecznej: „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”.

Debatę w sali wystawienniczo-konferencyjnej głogowskiego muzeum rozpoczął Komendant Powiatowy Policji w Głogowie podinsp. Mariusz Bużdygan, przedstawiając  krótką prezentację dotyczącą  stanu bezpieczeństwa.

– W prezentacji szczególną rolę znalazła analiza funkcjonowania aplikacji Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa na terenie powiatu oraz aplikacji „Moja Komenda”. Przedstawiono również ofertę i prezentację działań profilaktycznych realizowanych przez Zespół ds. Profilaktyki KPP w Głogowie – wyjaśnia podinsp. Bogdan kaleta, oficer prasowy KPP w Głogowie.

Po prezentacji, obecni na debacie, poruszali tematy dotyczące infrastruktury oraz zachowań utrudniających życie. Dominowały pytania dotyczące organizacji ruchu drogowego, reakcji policji na zgłaszane problemy oraz poprawy infrastruktury miejskiej.

– W mieście jest już coraz bezpieczniej. Często spotykamy patrole policyjne,  jest monitoring i dobrze, tak powinno być  – mówi Sebastian Bereczyński. – Mam trochę zastrzeżeń do infrastruktury drogowej. Uważam, że najwyższy czas, aby powstało zapowiadane od kilku lat rondo turbinowe. Miasto jest coraz bardziej zakorkowane.

– A most, gdzie nasza druga przeprawa mostowa – mówi Karol Myszkowski. – Latem znowu będzie problem z wjazdem i wyjazdem z miasta.

Zdjęcia: KPP w Głogowie