Przy ulicy Strzeleckiej powstanie siedmiokondygnacyjny blok. Znajdować się w nim będą biura administracji SM Nadodrze, garaże i mieszkania. Prace już ruszyły.

Na placu, po wyburzeniu baraków,  w których swoją siedzibę miała administracja osiedla powstanie wieżowiec z 7 piętrami. Prace zapowiadające burzenie baraków już się rozpoczęły, teren został ogrodzony. Wstępnie spółdzielnia  planowała  przy ulicy Strzeleckiej postawić blok z przeznaczeniem na administrację. Zmieniono koncepcję mając na uwadze zapotrzebowanie na mieszkania. Ze względu na bliskość kolei budynek zostanie odpowiednio zabezpieczony przed hałasami z zewnątrz. Ściany bloku wyłożone zostaną odpowiednią warstwą izolacyjną. 

– Budynek do użytkowania planujemy oddać w przyszłym roku w październiku lub listopadzie – mówi Mirosław Dąbrowski, Prezes Zarządu SM Nadodrze w Głogowie.

Inwestycja SM Nadodrze ucieszyła mieszkańców naszego miasta. Liczą bowiem na to, iż w nowym bloku przy ulicy Strzeleckiej  będą mieli swoje „M”

– To dobra wiadomość. Wynajmujemy mieszkanie. Mamy za duży dochód na mieszkanie socjalne i komunalne– mówi Karol Wójtkowski. – Mam nadzieję ,że  mieszkanie w bloku spółdzielczym jest dla mnie osiągalne.

– Mieszkam w bloku czteropiętrowym na trzecim piętrze. Ciężko jest mi chodzić po schodach. Chętnie zamienię swoje mieszkanie na wieżowiec, gdzie będzie winda  – mówi pani Wiesia z alei Wolności .

Zdjęcia: ANJA